Избранное
Надійний захист плодів і винограду від хвороб та шкідників для завершення вегетативного сезону

Надійний захист плодів і винограду від хвороб та шкідників для завершення вегетативного сезону

Світч® та Проклейм™ – надійний захист плодів і винограду від хвороб та шкідників для завершення вегетативного сезону  Воєводін В.В., технічний експерт компанії «Сингента», к. с.-г. наук 

У серпні-вересні завершується процес достигання в садах яблук, груш, айви, пізніх сортів слив, персиків, а на виноградниках - технічних і столових сортів винограду. В цей час продовжується їх пошкодження основними шкідниками і хворобами. Складність процесу захисту садів і виноградників полягає в тому, що плоди й виноград потрібно надійно захистити ефективним препаратом, який мав би короткий термін очікування.

В цей час завдають шкоди друге і третє покоління лускокрилих шкідників (яблунева, грушева, сливова та східна плодожерки, гронова листовійка, бавовникова совка). Пошкодження плодів і винограду лускокрилими шкідниками призводить до значного зниження товарності та якості продукції. Боротися з ними досить складно, бо їхній розвиток відбувається переважно в умовах, коли діючі речовини пестицидів не виявляють максимальної ефективності – за дуже високих температур. Також препарат повинен забезпечувати короткий термін очікування, щоб продукцію можна було вчасно реалізувати споживачам. Крім того, личинки лускокрилих шкідників розвиваються і харчуються на рослинах у важкодоступних місцях – на нижньому боці листків або всередині плодів.

Компанія «Сингента» пропонує новітній інсектицид Проклейм™ – неперевершений за ефективністю у спекотну погоду.

Діючу речовину препарату Проклейм™ – емамектин бензоат – відкрили 1997 року шляхом виділення з ґрунтового мікроорганізму Streptomyces avermitilis.

Проклейм™ – це спеціалізований інсектицид природного походження кишково-контактної дії для контролю понад 40 видів лускокрилих. Унікальність препарату полягає у швидкому проникненні в рослину та створенні резервуарів в тканині. Гусінь, яка поглинула оброблену частину, за 1-4 години зазнає порушення нервової системи і паралічу. Смерть настає через 1-4 доби після поїдання обробленої рослини. Але унікальність препарату цим не обмежується. Він також не втрачає ефективності за високих температур. Це пов’язано з тим, що діюча речовина препарату Проклейм™ після проникнення в рослину (повне її переміщення всередину листка триває не більше 2 годин після обробки) стає недосяжною для сонячних променів, дощу і нечутливою до температури. Слід зазначити, що навіть нагрівання до + 95°С не впливає на ефективність препарату.

Ще одна властивість: на препарат Проклейм™ не впливає рН розчину. Це має неабияке значення, особливо в регіонах, де вода, яка потрібна для приготування робочого розчину, має лужну реакцію. Також у агронома з’являється більше можливостей при застосуванні бакових сумішей. рН розчину, за якого не знижується ефективність Проклейм™, перебуває в межах від 3 до 9.

Ще однією перевагою Проклейм™ є його дія на яйця шкідників у період їхнього відродження. Це значно розширює час застосування препарату – від стадії яйця до початку заляльковування, включаючи всі стадії розвитку личинок. Але найбільший ефект проти лускокрилих досягається при використанні препарату, коли шкідник перебуває в фазі початку відродження гусіні.

Проклейм™ безпечний для більшості корисної ентомофауни. Після повного проникнення препарату через поверхню листка його вплив на корисних комах мінімальний, тому часто за кордоном Проклейм™ суміщають з використанням біометоду в інтегрованих системах захисту.

В Україні препарат Проклейм™ зареєстрований:

Культура Шкідливий об’єкт Норма витрати, кг/га Кількість обробок / термін очікування, днів
Яблуня Плодожерки, листовійки 0,4-0,5 2/14
Виноград Гронова листовійка 0,3-0,4 2/14
Капуста Капустяна міль, капустяна совка, капустяний та ріпаковий білани 0,2-0,3 2/7
Томати відкритого та закритого ґрунту Бавовникова совка
Карадрина (мала помідорна совка) 0,3-0,4 2/5

Ще однією важливою особливістю Проклейм™ є короткий термін очікування. Після використання препарату в садах і на виноградниках продукцію можна вживати вже через 14 днів після останньої обробки. Це важливо в регіонах, де лускокрилі, зокрема яблунева плодожерка, мають два повні покоління, а третє є факультативним і часто розвивається під час зберігання продукції. Щоб знизити кількість пошкоджених плодів у цей період, за два тижні до збирання врожаю слід провести останню обробку інсектицидом Проклейм™. Як правило, для цього його застосовують у суміші з фунгіцидом Світч®, який теж має термін очікування 14 днів. Це дає можливість повністю захистити плоди від усіх шкідливих організмів, які можуть розвиватися під час зберігання.

Серед основних хвороб, які завдають значної шкоди наприкінці сезону, – моніліоз яблуні та інших зерняткових і кісточкових культур, різні види гнилей та хвороби плодів і винограду під час зберігання у сховищах.

Для ефективної боротьби з основними хворобами кісточкових культур (моніліозом, альтернаріозом, сизою пліснявою, фузаріозною гниллю, сірою гниллю) та захворюваннями плодів під час їх зберігання важливо провести хімічну обробку препаратом Світч® компанії «Сингента». Це двокомпонентний фунгіцид контактно-проникної дії. Діючими речовинами препарату Світч® є ципродиніл (375 г/л) та флудиоксоніл (250 г/л), які мають короткий період очікування (7-20 днів). Норма витрати цього фунгіциду становить 0,75-1,0 кг/га.

Застосування препарату Світч®

Культура Спектр дії Фаза внесення Норма витрати, л/га Кратність обробок / термін очікування
Груша, яблуня, персик, абрикос, слива, черешня Хвороби плодів під час їх зберігання у сховищах Обприскування в період вегетації до збору врожаю 0,75-1,0 1/15
Абрикос, персик, слива, черешня, груша Моніліоз, сиза пліснява, гниль, фузаріозна гниль, альтернаріоз, сіра гниль Обприскування в період вегетації 2/20
Суниці Сіра гниль ягід, бура і біла плямистості листя, борошниста роса Обприскування в період вегетації та перед цвітінням 0,75 2/7
Після масового цвітіння 0,75-1,0
Виноградники Сіра гниль Обприскування в період вегетації 0,75-1,0 1-2/7
Томати й огірки відкритого і закритого ґрунту Хвороби при зберіганні (альтернаріоз, антракноз, фузаріоз, мокра й сіра гнилі) 2/10
Троянди відкритого і закритого ґрунту Фузаріозна, альтернаріозна та сіра гнилі 2/15

Препарат високоефективний для захисту рослин за різного інфекційного навантаження, а також за низьких температур. Світч® швидко поглинається рослиною, не змивається дощем, нефітотоксичний, діє проти зимуючих стадій збудників хвороб. Обприскування препаратом проводять у період вегетації й аж до збору врожаю. Препарат має неперевершену лікувальну дію щодо захисту плодів від механічних пошкоджень і граду.

Світч® впливає на життєвий цикл гриба 3 механізмами дії, пригнічуючи:

✓ активність протеїнкінази (осмо-регуляція);
✓ виділення гідролітичних ензимів;
✓ біосинтез метіоніну.

Діє на патоген у 4 різних стадіях життєвого циклу:

✓ проростання спор;
✓ формування ростової трубки;
✓ проникнення в тканини рослини;
✓ ріст міжклітинного та поверхневого міцелію.

Захищає листя і плоди зовні та зсередини:

✓ флудиоксоніл здебільшого залишається на поверхні листків і плодів;
✓ ципродиніл проникає в тканини рослини, дерев і плодів;
✓ забезпечує високу ефективність у широкому діапазоні температур.

ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ СВІТЧ®

✓ Двокомпонентний фунгіцид контактно-проникної дії.
✓ Контролює головних збудників хвороб, які спричиняють гниття плодів і ягід при зберіганні (плодова гниль, сіра гниль, інші хвороби).
✓ Дозволений для використання навіть у фазу дозрівання плодів.
✓ Короткий термін очікування.
✓ Покращує лежкість плодів при зберіганні.

СТРОКИ ЗАСТОСУВАННЯ

Виноград: початок змикання ягід у грона, початок дозрівання плодів, перед збиранням.
Суниці: період цвітіння, після масового цвітіння, перед збиранням.
Яблуня, груша, персик: перед збиранням.
Томати, огірки, троянди відкритого й закритого ґрунту: в період вегетації.

РЕКОМЕНДОВАНА НОРМА ВИТРАТИ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ

Плодово-ягідні культури – 800-1200 л/га.
Овочеві культури – 350-400 л/га.
Виноградники – 600-800 л/га.


Источник: http://www3.syngenta.com/country/ua/uk/aboutcompany/articles/Pages/svitch_proclaim.aspx
Комментарии
Пока нет комментариев
Контакты
Агролюкс Маяк
Контактное лицо:
Сергей Каунец
Телефоны:
Адрес:
Украина, Одесская обл., с. Маяки, ул. Богачева 90 на карте
График работы:
Пн-Сб 9:00 - 20:00 без перерывов;
Вс выходной
Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования
наверх